Páťáci objevovali tajemství fyziky a historii Uherského Ostrohu

Žáci 5. ročníků se vydali na zajímavou exkurzi do Uherského Ostrohu.  

Nejprve navštívili interaktivní výstavu „Dotkni se vědy aneb Pojďte si hrát s fyzikou“, kde si mohli na vlastní kůži vyzkoušet řadu fyzikálních pokusů a experimentů. Prostřednictvím zábavných aktivit objevovali zákonitosti přírody, poznávali různé fyzikální jevy a přesvědčili se, že věda může být nejen poučná, ale také velmi zábavná.

Součástí programu byla také návštěva zámecké věže v Uherském Ostrohu. Po zdolání schodů se žákům naskytl krásný výhled na město i okolní krajinu. Během prohlídky se dozvěděli zajímavosti o historii zámku a jeho významu pro region.

Exkurze byla pro všechny účastníky přínosným spojením poznávání, zábavy a nových zážitků.